با استفاده از این 20 ماده غذایی وزن خود را کاهش دهید

 

نظریه ای که در مورد غذاهای فاقد کالری یا کالری منفی وجود دارد این است که آنها دارای مقدار بسیار ناچیز کالری هستند و انرژی که شما در حین خوردن مصرف می کنید میزان کالری آنها را خنثی می کند. نتیجه این امر عدم افزایش کالری بدن و در برخی شرایط سوزاندن کالری در عین استفاده از این مواد غذایی می باشد. صرف نظر از صحت این نظریه، در زیر فهرستی از غذاهایی که فاقد کالری می باشند را مشاهده خواهید کرد که منجر به افزایش وزن و کالری شما نمی گردند.

 

هر یک از غذاهای زیر دارای کمتر از 50 کالری انرژی در هر 100 گرم می باشند. با در نظر گرفتن اینکه سینه مرغ حاوی 172 کالری است می توان آن را در رده غذاهای کم کالری قرار داد. بنابراین واضح است این غذاها دارای کالری بسیار کمی می باشند.

1.کرفس

کرفس غذایی است که در هنگام خوردن آن احساس نمی کنید غذایی خورده اید بنابراین شکی نیست که این غذا فاقد کالری می باشد. ماهیت رشته ای کرفس منجر شده است که این گیاه آب کافی را در خود نگه دارد. شما اغلب کرفس را با کره بادام زمینی یا کره مشاهده کرده اید و ممکن است به دلیل این محتوا از خوردن آنها خودداری نمایید.

مجموع کالری در هر 100 گرم: 16

2.پرتقال

پرتقال به دلیل داشتن ویتامین C یکی از پرطرفدارترین میوه ها می باشد اما پرتقال در مقایسه یا سایر میوه ها دارای کالری کمتری می باشد. این بدین معنا نیست که در حین خوردن پرتقال باید میزان کالری را اندازه گیری بگیرید و خوردن این میوه کالری های اضافی را از بین نمی برد اما خوردن آن در طول روز مجموع کالری مصرف شده را به حداقل می رساند. شما سعی دارید بدن خود را در شرایط کمبود کالری قرار دهید و پرتقال می تواند شما را در رسیدن به این هدف کمک کند.

مجموع کالری در هر 100 گرم: 47

3.کلم

کلم در اغلب شرایط برای جلوگیزی از سرطان و بیماری های قلبی به کار برده می شود اما این غذا برای کاهش وزن نیز مهم می باشد. این بدین دلیل است که میزان کالری آن بسیار کم بوده و منجر به چربی سوزی نیز می گردد. سوپ کلم یکی از بهترین روش ها برای مصرف کلم می باشد زیرا کالری آن در مقایسه با سایر سوپ ها کمتر است.

مجموع کالری در هر 100 گرم: 25

4.مارچوبه

مارچوبه یکی از غذاهای کمکی است که در کنار غذاهای دیگر سرو می شود و به دلیل ماهیت فیبر دار آن منجر به سیر شدن گردیده و بسیار عالی بوده و در عین حال داری کالری کمی می باشد. مصرف مارچوبه تازه در سالاد بسیار لذت بخش بوده و به صورت گریل یا بخار پز نیز مصرف می شود.  توجه کنید که نباید آن را با کره یا روغن سرخ نمایید زیرا این روش میزان کالری آن را افزایش می دهد.

مجموع کالری در هر 100 گرم: 20

5.چغندر

اگر قرار است از چغندر به عنوان غذای کم کالری استفاده نمایید باید چغندر تازه را به صورت بخارپز، آب پز یا گریل تهیه نمایید. میزان کالری آن در حالت ترشی افزایش می یابد. علی رغم کالری کم، چغندر حاوی بتالائین می باشد که یک آنتی اکسیدان قوی است که رنگ چغندر را ایجاد کرده و در تعداد معدودی از غذاها یافت می شود.

مجموع کالری در هر 100 گرم: 43

6.خیار

خیار حاوی آب بسیاری می باشد بنابراین شکی نیست که میزان کالری آن پایین باشد. بدین دلیل است که در تهیه بسیاری از سالادها از خیار استفاده می شود و شما می توانید تا زمان سیر شدن خیار خورده و در عین حال میزان کالری خود را در حداقل نگه دارید. این نوع غذاها را با یک زندگی فعال و پرمشغله ترکیب نمایید تا شاهد کاهش وزن شوید.

مجموع کالری در هر 100 گرم: 16

7.لیمو

این بدین معنا نیست که شما قرار است نشسته و لیمو بخورید تا میزان کالری خود را کاهش دهید بلکه بدین معناست که می توانید به میزان دلخواه از این میوه مصرف کرده و در عین حال میزان کالری مصرفی در طول روز را کاهش دهید. بدین دلیل است که اغلب از آنها برای طعم دادن به آب و یا غذاهایی نظیر ماهی استفاده می شود. لیمو همچنین دارای خاصیت آلکالیزه بوده و حاوی آنتی اکسیدانی است که برای سلامتی شما ضروری است.

8.گل کلم

گل کلم یکی از مواردی است که در جدول کالری ها در پایین ترین رده قرار می گیرد. این سبزی دارای مزایای متعددی است و یکی از خاصیت های آن ضدالتهاب بودن می باشد. این سبزی برای سیستم های گردش خون و گوارش مفید است. مصرف گل کلم یکی از روش ها برای کاهش وزن بوده و دلیل این امر میزان کالری کم آن می باشد.

مجموع کالری در هر 100 گرم: 25

9.قارچ

صرف نظر از نوع قارچ، تمام قارچ ها دارای کالری کمی می باشند. بنابراین در مصرف آنها نگران وزن خود نباشید و می توانید از قارچ در تمام غذاهای خود استفاده کنید. حتی قارچ های مشهور پورتابلا نیز دارای کالری کمی هستند و در هر صد گرم فقط 22 کالری وجود دارد. بدین دلیل است که از آنها به جای گوشت با کالری بالا در قارچ برگر استفاده می کنند.

مجموع کالری در هر 100 گرم قارچ قیفی: 38

10.هندوانه

هندوانه علی رغم شیرینی دارای کالری بسیار کمی می باشد. این میوه یکی از شیرین ترین ها در فهرست ما می باشد و دارای کالری کمی می باشد. خبر خوب این است که هندوانه دارای آنتی اکسیدان بوده و از چند جهت برای بدن شما مفید است. این میوه همچنین متابولیسم شما را تقویت کرده و تاثیری بر وزن شما ندارد.

مجموع کالری در هر 100 گرم: 30

11.کدو سبز

خبر خوب این است که کدو سبز یکی از غذاهای فرعی است و دارای کالری بسیار پایینی می باشد و حتی می توان از آن در نان کدوسبز نیز استفاده کرد. این سبزی دارای کالری کمی بوده و هیچ آسیبی برای بدن ندارد. اما به خاطر داشته باشید مصرف بیش از حد یک غذای خوب نیز توصیه نمی شود.

مجموع کالری در هر 100 گرم: 17

12.گوجه فرنگی

گوجه فرنگی یکی از سالم ترین مواردی است که می توانید مصرف نمایید و دارای کالری بسیار پایینی می باشند. لیکوپن موجود در آنها مانع از سرطان گردیده و با بیماری های قلبی مقابله می کند بنابراین برای بدن شما بسیار مفید است. گوجه فرنگی دارای کالری بسیار کمی است که در حین پختن از بین می روند. آن را با سایر موارد موجود در این لیست ترکیب کرده و غذای کم کالری و خوشمزه ای تهیه کنید.

مجموع کالری در هر 100 گرم: 17

13.گریپ فروت

گریپ فروت را میوه رژیمی می نامند زیرا منجر به تسریع متابولیسک گردیده و برای بیماران قلبی بعد از عمل جراحی توصیه می شود. کالری موجود در گریپ فروت کم نیست اما می توان با مصرف آن مجموع کالری روزانه خود را کاهش دهید. میوه ها کالری کمتری در مقایهس با سبزیجات دارند.

مجموع کالری در هر 100 گرم: 42

14.کلم بروکسل

کلم بروکسل یکی از غذاهایی است که اغلب برای پاداش دادن به سگ داده می شود اما این ماده مغذی دارای کالری کمی بوده و بسیار مفید می باشد. این سبزی دارای خواصی مشابه بروکلی، کاهو و گل کلم دارد. ترکیب آن با پنیر و کره طعم خاصی به آن می دهد و از آن می توانید برای رسیدن به تعادل در رژیم غذایی استفاده کنید.

مجموع کالری در هر 100 گرم:43

15.کلم پیچ

بسیاری از افراد به دلایل فواید کلم پیچ از آن استفاده می کنند. علاوه بر فراهم آوردن پروتئین، فیبر، ویتامین ها، مواد معدنی و مواد گیاهی، این محصول دارای کالری کمی بوده و برای شما مفید می باشد. آیا به دنبال یک جایگزین برای اسنک هستید که دارای کالری کمی است؟ ورقه های کلم پیچ را می توانید با طعم های مختلفی ترکیب نموده و چیپس تهیه کنید. این چیپس جایگزین خوبی برای چیپس سیب زمینی می باشد.

مجموع کالری در هر 100 گرم: 49

16.شلغم

ممکن است به شلغم علاقه نداشته باشید اما مصرف آن تاثیری بر روی کالری شما ندارد. این سبزیجات برخی اوقات در بین مواد لازم برای تهیه برخی غذاها به کار برده می شود اما اغلب اوقات به عنوان غذای فرعی مورد استفاده قرار می گیرد. شما همچنین می توانید در سالاد از آن استفاده کنید. شلغم دارای خاصیت ضد التهاب نیز می باشد.

مجموع کالری در هر 100 گرم: 28

17.سیب

ضرب المثل "روزانه یک سیب" واقعیت دارد زیرا این میوه دارای آنتی اکسیدان، ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر می باشد. این میوه ممنوعه نبوده و باید به عنوان بخشی از رژیم غذایی با کالری کم مصرف شود و نباید در مصرف آن زیاده روی نمایید. سیب میان وعده مناسبی بوده و می توانید با مصرف سیب از خوردن غذاهای بی ارزش نظیر فست فود جلوگیری نمایید.

مجموع کالری در هر 100 گرم: 52

18.پیاز

پیاز در بسیاری از دستورالعمل های تهیه غذا به چشم می خورد و دارای کالری بسیار پایینی است. بسیاری از ما پیاز را به تنهایی مصرف نمی کنیم بلکه آن را به همراه سوپ و سایر غذاهای اصلی به کار می بریم. پیاز یکی از سبزیجاتی است که به شما در دستیابی به اهداف کاهش وزن کمک می کند و مطالعات نشان می دهند که پیاز دارای فلاونوئید بوده و برای بدن مفید می باشد.

مجموع کالری در هر 100 گرم: 40

19.هویج

هویج یک سبزی با گلیسمی پایین بوده و می تواند برای تنظیم گلوکز خون موثر باشد. این محصول یک ادرارآور طبیعی است بنابراین به شما کمک می کند تا سدیم و آب اضافی بدن را دفع نمایید. هویج دارای خاصیت ضد التهاب بوده و التهاب بدن را از بین می برد.

مجموع کالری در هر 100 گرم: 41

20.کلم بروکلی

بروکلی یک غذای معجزه آساست و هیچ کلمه ای برای توصیف آن وجود ندارد. این غذا برای مقابله با سرطان عالی بوده و دارای کالری بسیار کمی می باشد. این غذای گیاهی دارای فیبر بوده و برای سیستم گوارش و کاهش وزن مناسب می باشد. کلم بروکلی حاوی پروتئین گیاهی است که می تواند به شما در ایجاد ماهیچه در ورزش های استقامتی کمک کند.

مجموع کالری در هر 100 گرم: 34

 

 

0
13 میان وعده ساده و در عین حال خوش طعم و سرشار از ...
10 غذا برای تقویت تمرین های شما
 

نظرات

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده . اولین نفر برای ثبت نظر باشید
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
Guest
پنج شنبه, 02 خرداد 1398

badge g

دانلود نسخه اندروید از

(رایگان)