عوارض جانبی نوشیدنی های پروتئینی بر روی کلیه

عوارض جانبی نوشیدنی های پروتئینی بر روی کلیه عوارض جانبی نوشیدنی های پروتئینی بر روی کلیه

نوشیدنی های پروتئینی در صورتی که با اعتدال مصرف شوند بخشی از رژیم غذایی سالم و متعادل به شمار می روند. این نوشیدنی ها، علاوه بر پروتئین، حاوی کربوهیدرات، ویتامین و مواد معدنی می باشند. مصرف مداوم نوشیدنی های پروتئینی به ویژه به عنوان جایگزین غذایی ممکن است منجر به بروز عوارض جانبی گردد. مصرف پروتئین بیشتر از طریق نوشیدنی های پروتئینی می تواند بر روی کبدهای شما تاثیر منفی داشته باشد.

 

سنگ کلیه

یکی از عوارض جانبی استفاده بیش از حد نوشیدنی های پروتئینی افزایش احتمال تشکیل سنگ کلیه می باشد. سنگ های ایجاد شده از کریستال شدن ترکیبات موجود در کلیه ممکن است منجر به انسداد tubule های موجود در کلیه گردیده و حتی در برخی شرایط مجاری ادراری را مسدود می کنند. وجود سنگ در مجاری ادرار بسیار دردناک و خطرناک می باشد. دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند اعلام کرده است که مصرف پروتئین می تواند نقش مهمی در تشکیل سنگ کلیه داشته باشد. با مصرف نوشیدنی های پروتئینی با رعایت اعتال می توانید میزان پروتئین خود را افزایش داده و از سنگ کلیه جلوگیری نمایید.

درد کلیه

یکی دیگر از عوارض جانبی استفاده از نوشیدنی های پروتئینی در صورت مصرف بیش از حد درد کلیه می باشد. کلیه ها مواد شیمیایی متعددی را تصفیه می کنند تا از وجود مواد شیمیایی مورد نیاز بدن اطمینان حاصل کرده و مواد سمی را از طریق ادرار دفع می کنند. مصرف بیش از حد پروتئین منجر به فعالیت بیش از حد کلیه ها در تصفیه خون می گردند. فعالیت بیش از حد در طولانی مدت منجر به درد کلیه گردیده و ممکن است عوارض جانبی خطرناکی به بار داشته باشد.

تضعیف عملکرد کلیه

مصرف بیش از حد پروتئین منجر به تضعیف عملکرد کلیه می گردد. در طول زمان، افزایش فشار بر روی کلیه ممکن است تصفیه خون توسط کلیه را تضعیف نماید. در پی این امر مواد مغذی مورد نیاز بدن ممکن است از طریق ادرار دفع شوند. افرادی که با مشکلات کلیوی مواجه هستند ضروری است به پزشک مراجعه نموده و از مصرف پروتئین خودداری نمایید.

 

0
مزایای استفاده از نوشیدنی های پروتئینی
مزایای نوشیدنی های پروتئینی

Related Posts

 

نظرات

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده . اولین نفر برای ثبت نظر باشید
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
Guest
چهارشنبه, 05 تیر 1398

badge g

دانلود نسخه اندروید از

(رایگان)