مزایای استفاده از نوشیدنی های پروتئینی

مزایای استفاده از نوشیدنی های پروتئینی مزایای استفاده از نوشیدنی های پروتئینی

برخی از مکمل های پروتئینی به صورت نوشیدنی عرضه می شوند که متشکل از پودر و یک نوشیدنی خوش طعم می باشند. برخی از این نوشیدنی ها از مواد مغذی دیگر نیز برخوردار گشته اند و افراد معمولا بعد از تمرین و یا به عنوان جایگزین غذا از آنها استفاده می کنند. در گذشته این نوع از مکمل ها توسط بدنسازان استفاده می شد اما امروزه بسیاری از افراد به منظور دستیابی به اهداف متعدد از جمله افزایش حجم ماهیچه یا کاهش وزن از آنها استفاده می کنند. پروتئین به کار برده شده در اغلب نوشیدنی های پروتئینی از وی، شیر گاو، سویا یا شاهدانه تامین می شود. افزودن نوشیدنی های پروتئینی به رژیم غذایی دارای مزایای متعددی می باشند.

 

کنترل وزن

نوشیدنی های پروتئینی که به عنوان جایگزین غذایی به کار برده می شوند می توانند منجر به کنترل چربی و کالری گردیده و از این طریق برای کنترل وزن مناسب می باشند. تنظیم میزان غذای مصرفی یکی از اصلی ترین نگرانی های افراد می باشد و از آنجایی که بسیاری از پودرهای پروتئینی دارای کالری، چربی، پروتئین و کربوهیدرات تعیین شده ای هستند برای کاهش وزن مناسب می باشند.

ایجاد ماهیچه

زمانی که تمرین می کنید، صرف نظر از تمرینات استقامتی یا سایر تمرنات، بافت های ماهیچه ای آسیب داده و به منظور رشد ماهیچه ضروری است که ماهیچه ها بازسازی شوند. نوشیدنی های پروتئینی منجر به تسریع فرایند بازسازی می گردند. استفاده از نوشیدنی های پروتئینی منجر به کنترل میزان پروتئین گردیده و از آنجایی که دارای ماهیت مایع می باشد، با سرعت بیشتری جذب  شده و وارد جریان خون می گردند.

سهولت

مصرف پروتئین های با کیفیت از طریق غذاها نیازمند آماده سازی بوده و تهیه آن به زمان بیشتری نیاز دارد. در برخی شرایط افراد فرصت زیادی برای تهیه غذا ندارند و در این مواقع نوشیدنی های پروتئینی بسیار مناسب می باشند.

جذب مواد مغذی

یکی از اصلی ترین مزایای تهیه و مصرف نوشیدنی های پروتئینی تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن می باشد. با استفاده از یک نوشیدنی می توانید از مواد متعددی نظیر توت منجمد، روغن کتان، ژل آلئورا، روغن نارگیل، کره بادام زمینی و ... بهره مند شوید. شما همچنین می توانید مواد غذایی متعددی را به آن افزوده و استفاده نمایید. 

 

0
ساخت عضله و افزایش قدرت با روش تمرینی هرمی
عوارض جانبی نوشیدنی های پروتئینی بر روی کلیه

Related Posts

 

نظرات

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده . اولین نفر برای ثبت نظر باشید
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
Guest
چهارشنبه, 05 تیر 1398

badge g

دانلود نسخه اندروید از

(رایگان)