3 تاثیر پروتئین وی در کاهش وزن

زمانی که صحبت از ایجاد ماهیچه به میان می آید، پروتئین وی یکی از بهترین گزینه ها به شمار می رود اما آیا می دانستید این پروتئین در کاهش وزن نیز نقش دارد؟ در این مقاله به نحوه استفاده از پروتئین وی برای کاهش وزن اشاره خواهیم کرد.

 

همه ما می دانیم که پروتئین وی یکی از محبوب ترین مکمل های پروتئینی برای افزایش حجم ماهیچه ها می باشد اما بسیار جالب است که می توانید برای کاهش وزن نیز از آن استفاده کنید. این پروتئین سریع الجذب دارای ماهیت انسداد اشتها را دارد و با هضم سریع خود فرد را سیر می سازد.

پروتئین وی تاثیر مثبتی بر روی هورمون های گرسنگی دارد و در نتیجه اشتهای شما را از طریق مغز کنترل می کند و از این طریق تاثیر زیادی بر روی میزان گلوکز خون شما دارد. بررسی ها همچنین نشان می دهند پروتئین وی در مقایسه با کازئین نقش مهمی را در کاهش اشتهای کوتاه مدت ایفا می کند.

اما بیایید به نحوه تاثیر پروتئین وی بر روی کاهش وزن بپردازیم.

1. افزایش هورمون های مهارکننده اشتها

پروتئین وی از چندین ترکیب بیواکتیو تشکیل شده است که تاثیرات زیادی بر روی بدن دارند. پروتئین گلیکوماکرو یکی از این مواد است که نقش مهمی را در مهار اشتها بر عهده دارد. GMP منجر به افزایش ترشح هورمونی به نام CCK (کوله سیستوکینین) می گردد. CCK پیام سیری را به مغز ارسال می کند بنابراین اشتهای شما کاهش یافته و زودتر از قبل سیر می شوید.

مطالعه ای که در مجله اشتها (Appetite) منتشر گردید نشان می دهد که حضور GMP در پروتئین وی تاثیر زیادی بر روی مهار اشتها دارد. محققان آزمایشی را بر روی دو گروه انجام دادند: یکی از گروه ها از پروتئین وی عادی استفاده کرده و به گروه دیگر پروتئین وی دارای GMP داده شد. افرادی که از GMP استفاده کرده بودند تمایل کمتری برای غذا داشتند.

2. پیام هایی مبنی بر موجود بودن سوخت را به مغز ارسال می کند

پروتئین وی حاوی لوسین بیشتری در مقایسه با سایر منابع پروتئینی می باشد. علی رغم نقش آن در ایجاد ماهیچه، لوسین تاثیر مستقیمی بر روی رژیم غذایی دارد. در مطالعه ای که در مجله Science منشتر شد، محققان یک گروه از موش ها را با استفاده از لوسین پرورش دادند و سپس منبعی نامحدود از غذا را در برابر آنها قرار دادند. گروه دیگر موش ها بدون لوسین بودند و بعد از 24 ساعت مشاهده شد افزایش وزن گروهی که به آنها لوسین داده شده بود 3/1 گروه دیگر بود.

به نظر می رسد ارتباط مستقیمی بین لوسین، mTOR و هیپوتالاموس وجود دارد. محققان بدین نتیجه رسیده اند که mTOR نقش سنسور غذایی را ایفا کرده و رژیم غذایی را کنترل می کند.

زمانی که شما از پروتئین وی حاوی لوسین استفاده می کنید، لوسین پیامی را به مجموعه mTOR ارسال می کند. در نتیجه mTOR نیز پیامی را به هیپوتالاموس ارسال کرده و اشتها را کاهش می دهد.

3. پایدار ساختن گلوکز خون

گرسنگی یکی از عواقب میزان پایین گلوکز به شمار می رود. بعد از مصرف غذایی سرشار از کربوهیدرات، میزان گلوکز خون افزایش می یابد و بعد از مدت کوتاهی میزان انسولین افزایش می یابد تا گلوکز خون به سطح عادی باز گردد. افزایش سریع گلوکز خون و واکنش متعاقب انسولین می تواند منجر به کاهش گلوکز می گردد.

پروتئین وی این واکنش را متوقف می کند و در نتیجه گلوکز خون را ثابت نگه داشته و اشتها را کنترل می کند. پروتئین وی تاثیر زیادی بر روی ترشح دو نوع اینکرتین دارد: GLP-1 و GIP. اینکرتین ها منجر به افزایش واکنش انسولین گردیده و گلوکیز خون را تنظیم می کنند.

پروتئین وی منجر به ثبات قند خون و انسولین و همچنین حفظ انرژی و اشتها می گردد. GLP-1 و GIP نیز در کاهش اشتها و تخلیه آرام معده نقش دارند.

روش های دیگر استفاده از پروتئین وی

ممکن است شما نتوانید برای کنترل اشتها از نوشیدنی های وی استفاده کنید. در این حالت بهترین روش استفاده از کیک های پروتئینی، جوی دارای پروتئین یا شکلات های پروتئینی می باشد. همه آنها گزینه های خوشمزه و خوبی به شمار می روند.

اگر قصد دارید از نوشیدنی های پروتئینی استفاده کنید توصیه می شود آن را در همزن و با افزودن یخ تهیه نمایید. یخ منجر به خوش طعم شدن آن گردیده و در نتیجه حس سیر شدن را تقویت می کند.

 

0
رویکردی علمی برای ایجاد ماهیچه
5 غذای فوق العاده برای بانوان ورزشکار که در تمام ف...

Related Posts

 

نظرات

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده . اولین نفر برای ثبت نظر باشید
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
Guest
دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398

badge g

دانلود نسخه اندروید از

(رایگان)